Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Wczasy z naturą

img-responsive

Zielone szkoły, czyli kilkudniowe wyjazdy większych grup młodzieży szkolnej stają coraz popularniejszą formą wypoczynku w Polsce. Dzieci przeciążone nauką potrzebują chwili przerwy nie tylko w czasie ferii, ale także w ciągu roku szkolnego, nie wybijając się zbytnio z rytmu nauki.

Wspomnienia

To, co warto wiedzieć na temat przygotowań do przeżycia swojej własnej, niepowtarzalnej przygody w otoczeniu zielonych bogactw Ziemi. Niesamowicie wspominam swoje własne wypady na zieloną szkołę bądź obóz. To był naprawdę obóz przetrwania, ponieważ był, to czas gdzie tak długo było się bez rodziców, było się skazanym na samego siebie oraz mogło się liczyć tylko na swój spryt i odwagę. Posiadówki w pokojach i rozmowy z koleżankami bądź kolegami do rana. To było życie?
Obierane kierunki podczas takich wypraw to najczęściej są góry, gdzie panuje idealny ład i spokój. Takie wycieczki scalają, klasę tworząc z niej niezwykłą grupę, która jest w stanie zrobić dla siebie wszystko

Atrakcje

Zielona szkoła to nie tylko nauka to także świetna zabawa w odkrywaniu tajemnic siebie i świata. Dowiemy się dużo ciekawych rzeczy, które zapadną nam w pamięć na długo. Nie straszne są deszcze i inne niedogodności ,ponieważ na takich wyjazdach organizowane są różnego rodzaju konkursy oraz zabawy. Jest to pierwszy poważny wyjazd bez rodziców i warto zachować się na nim odpowiedzialnie i rozważnie. Ognisko, pierwsze klasowe pocałunki to coś, co każdy mile wspomina w dorosłym życiu.

Jak przygotować się do takiej wyprawy?

Oczywiście istnieje wiele różnych opcji noclegowych do wyboru. Zielone szkoły, na których najczęściej mieszka się w murowanych domkach bądź pensjonacie. Wtedy możliwe jest zapewnienie innych niż na obozach możliwości technologicznych. Warto więc wziąć ze sobą podstawowe kosmetyki do pielęgnacji gdzie jest normalnie wyposażona łazienka. Bardziej specyficzną formą noclegową jest obóz harcerski. Obóz działa trochę w innych sferach, ponieważ wtedy głównym aspektem jest integracja grupy obcych sobie osób, a nie dobrze już znanej sobie grupy. Latryny, namioty i brak elektryczności to niezapomniane przeżycie będące całkowicie odrębne niż te które mamy na co dzień. Całkowite oderwanie od rzeczywistości pomaga nam na odkrycie samego siebie. W takiej sytuacji musisz zaopatrzyć się w trochę inne rzeczy niż na zwykłą klasową wycieczkę. Warto mieć ze sobą menażkę, sztućce, kubek. Należy pamiętać również o wszystkich swoich kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Oczywiście nie warto zapominać również o budziku, który każdego ranka będzie nas budził na poranną gimnastykę.

Czy warto coś takiego przeżyć?

Gwarantuje, że będą to twoje niezapomniane na lata chwile, które będziesz miło wspominać. Nowe doznania i przeżycia wykreują twój charakter i wzmocnią twojego ducha podróży i doznań.

Baw się, śmiej i przeżywaj, piękne chwile w towarzystwie przyjaciół poznając poza tym oblicze świata. Fotorelacja zapewni nam niezapomnianą pamiątkę na lata. W przyszłości będziemy mogli przeżywać te chwile na nowo i wrócić do tamtego pięknego, młodego czasu. Warto zwiedzać i przeżywać swoje życie tak, aby być w pełni zadowolonym z jego przebiegu.

wczasy-z-natura

ABOUT THE AUTHOR