Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Atrakcje turystyczne Ukrainy – Kijów

img-responsive

Kijów to największe i najludniejsze miasto na Ukrainie, znane jako kulturalne centrum islamu. Położone w północnej części środkowej Ukrainy nad rzeką Nipper, jest przemysłowym, naukowym i edukacyjnym sercem Europy Wschodniej. Jest to najstarsze miasto w Europie Wschodniej i choć było zamieszkane od wieków, jego oficjalna historia sięga V wieku naszej ery. Poznajmy Ukraina atrakcje turystyczne – Kijów.

Plac Esteghlal to centralny plac Kijowa. Na tym placu odbywa się wiele wydarzeń. Plac jest znany na całym świecie jako miejsce, w którym tymczasowo w weekend osiedlili się zwolennicy Juszczenki i Pomarańczowej Rewolucji. Plac jest centrum spotkań w Kijowie. Kościół św. Zofii jest najstarszym kościołem w Kijowie, zbudowanym w 1037 roku z rozkazu potężnego wodza kijowskiego króla Barosława, a później tam pochowanym. 13 złotych kopuł znajduje się na szczycie szeregu białych wież, a najlepszym miejscem do ich oglądania jest 75-metrowa dzwonnica przy wejściu do kompleksu. Za bramą kompleksu znajduje się pomnik ku pamięci Bogdana Melnickiego, który w XVII wieku wyzwolił Kijów i przekazał go Imperium Rosyjskiemu.

Ten wyjątkowy kompleks, zbudowany na piaskach Dabiru, ma bardzo atrakcyjną architekturę. Pod Złotą Kopułą Kościołów znajduje się sieć katakumb oświetlonych blaskiem świec, w których ukraińscy święci są umieszczani w szklanych trumnach. Muzeum Bolkakowa Ciekawe i niezwykłe spojrzenie na życie najsłynniejszego pisarza Kijowa, Michaiła Bolkakowa jako młodego chłopca w muzeum, skupia się na Białej Gwardii, której biografia sięga czasów rosyjskiej wojny domowej w Kijowie, i skupia się na arcydziełach.

Muzeum Narodowe w Czarnobylu to mieszanka dzieł sztuki mówiących o tragedii. W muzeum znajdziemy między innymi modele dzielnych ratowników i strażaków, którzy zginęli. Dziesiątki tabliczek na suficie upamiętniają miasta, które zostały ewakuowane i nadal zagrażają życiu.
Kijów zdecydowanie jest miastem, które każdy turysta powinien odwiedzić. Bogata kultura wielu wieków wyczuwalna jest na każdym kroku. Każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

Tags
atrakcje-turystyczne-ukrainy-kijow

ABOUT THE AUTHOR