Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Odpoczynek po weselu

img-responsive

Wiele osób z nas planowała lub będzie planować ślub . Jest to bardzo intensywny czas, gdzie w wirze przygotowań ciężko znaleźć czas dla siebie. Samo wydarzenie ślubu, a potem wesela zabiera wiele sił po których mamy ochotę po prostu odpocząć. Popularna bardzo jest więc podróż poślubna , która jest prawdziwym czasem na miłość między dwojgiem ludzi. Sprawdźmy więc, gdzie możemy udać się na wycieczkę, aby naładować nasze baterie przed pełnym wyzwań życiem jakie jest małżeństwo.

Podróż zagraniczna

Najczęstszym wyborem wśród młodych par jest po prostu podróż za granicę naszego kraju. Ciężko jest jednak określić jaki jest idealny kraj na poślubną podróż. Wydaje się, że jednym z faworytów mogą być Włochy. Przede wszystkim we Włoszech można odwiedzić stolicę zakochanych, czyli Wenecję. To miasto się charakteryzuje wąskimi romantycznymi uliczkami, gdzie można spacerować w świetle oryginalnych tradycyjnych włoskich lamp. Dla chętnych jest możliwość skorzystania z krótkiej i bardzo romantycznej wycieczki tradycyjnym środkiem transportu w Wenecji – gondolą. Podczas takiego kursu, możemy wsłuchać się w tradycyjny włoski śpiew.
Innym ciekawym miejscem na wycieczkę po ślubie jest oczywiście Paryż we Francji. Jest to główny konkurent Wenecji jako najważniejsze miasto miłości na świecie. Urokliwe kawiarenki w małych paryskich uliczkach na pewno zostaną na dłużej w naszej pamięci. Każdy z nas chciałby też zobaczyć na żywo łuk triumfalny lub wieżę Eiffela. Wiele kobiet ceni sobie również francuski język jako najpiękniejszy na świecie. Warto też pamiętać, że wiele hoteli posiada w swojej ofercie specjalne oferty dla zakochanych. Stworzona ona jest dla zakochanych ludzi i zapewnia na przykład serwowane śniadanie do łóżka lub romantyczną kąpiel w płatkach róż.

Podróż po kraju

Oryginalnym i na pewno tańszym sposobem jest decyzja o podróży po kraju. Jeżeli nie jesteśmy przywiązani do komfortu to kuszącą opcją może być wycieczka dokoła Polski. Możemy zabrać ze sobą po prostu namiot i podróżować autostopem. Każda noc możemy spędzić w innym miejscu, które może okazać się nie mniej urokliwe niż te zagraniczne. Na południu warto przypomnieć, że posiadamy bardzo piękne pasma górskie. Szczególnie tatry kamienne tatry są szczególnie piękne nie tylko zimą. Na północy warte polecenia są mazury. Jest to region który obecnie leży w cieniu nadmorskich miejscowości. Warto jednak odwiedzić tą część polski z uwagi na wspaniałe krajobrazy, gdzie mnóstwo jezior przecina pagórkowate obszary pełne naturalnej roślinności. Czasami wydaje się, że jeziora ciągną się w nieskończoność i nie widać między nimi granicy. Dodatkowo jeżeli mamy odpowiednie uprawienia, możemy wypożyczyć łódkę i dać się porwać w wir mazurskiej żeglugi. Na mazurach warto też odwiedzić urokliwe małe miasteczka. Na pewno zapadną nam w pamięci takie miejsca jak Mikołajki lub Giżycko. Podróż po Polsce okazuje się więc równie ciekawa i atrakcyjna niż zagraniczna. Warto jest docenić najpierw to co ma się u siebie w kraju.

odpoczynek-po-weselu

ABOUT THE AUTHOR