Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Chcesz wyruszyć w wymarzoną podróż dookoła świata? Z tymi radami będzie Ci dużo łatwiej.

img-responsive

Marzysz, aby Twoje wakacje były niezapomnianą przygodą? Chcesz przemierzyć szlaki znane z książek? Być może podróż dookoła świata będzie dla Ciebie takim wyzwaniem. Jest to na pewno przygoda jedynie dla odważnych i wytrwałych. Przemierzenie wielu szlaków i miast wymaga czasu i odwagi. Napotkasz wiele przeszkód, których nie spotkasz na zwykłej wycieczce z biurem podróży. W podróży dookoła świata może spotkać Cię wiele niespodziewanych sytuacji. Warto być na nie przygotowanym i niezależnym od innych. Jak się przygotować do takiej podróży?

Jak zaplanować podróż dookoła świata?

Chcąc się dobrze przygotować do podróży, spróbuj zaplanować trasę, po jakiej będziesz się chciał poruszać. Może się ona zmienić w trakcie, więc spróbuj również przygotować plan awaryjny. Dobrze planować trasę wokół krajów, których możesz znać język rodzimy, jeśli np. znasz odrobinę język hiszpański, planuj trasy w okolicach krajów latynoskich, łatwiej będzie Ci się porozumieć. Jeśli nie znasz języków, koniecznie wybierz się na szybki kurs.

Co warto ze sobą zabrać?

Wybierając się w długą podróż po obcych krajach, nie można zapomnieć o ważnym dokumencie paszportowym. Jeśli wybierasz się w kraje, gdzie będzie konieczna wiza, również powinieneś to wcześniej sprawdzić. Istotny jest zapas świeżych ubrań, nie można jednak przesadzić z ich ilością – cały dobytek będziesz nieść na własnych plecach. Przygotuj się na częste robienie prania, aby mieć świeże i pachnące ubrania na co dzień w drodze. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu trasy oraz pogody. Jest to szczególnie istotne w przypadku obszarów, na których występują pory deszczowe. Jeżeli trafisz na kilka tygodni nieustannych opadów, to przyjemność z wyprawy może drastycznie zmaleć. Zabierz ze sobą ładowarkę oraz silnego power banka, aby mieć stały dostęp do prądu. W ten sposób nawet jeśli nie będziesz mieć dostępu do elektryczności przez pewien czas, utrzymasz zdolność nawigacji i nie zgubisz się. Zabierz coś, na czym będziesz mógł przygotować sobie jedzenie niezależnie od innych, kuchenka na benzynę lub gaz będzie dobrym rozwiązaniem.

To tylko niektóre z pomysłów, które ułatwią Ci podróż dookoła świata, na pewno są dobre na początek przygotowań planowania wielkiej wyprawy, którą zapamiętasz na całe życie.

Tags
chcesz-wyruszyc-w-wymarzona-podroz-dookola-swiata-z-tymi-radami-bedzie-ci-duzo-latwiej

ABOUT THE AUTHOR