Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Szczecin, miejsca warte uwagi

img-responsive

Szczecin, co zwiedzić?

Jeśli przyjeżdżasz do Szczecina, polecam zatrzymać się tu na kilka dni i zwiedzić miasto. W okolicy znajduje się kilka ciekawych miejsc, które zasługują na uwagę.

“Szczecin to największe miasto w północno-zachodniej Polsce, położone na obu brzegach Odry. Jest stolicą województwa szczecińskiego, a także powiatu i ważnym portem nad Morzem Bałtyckim. Podróż -ni, którzy odwiedzają Szczecin zakochują się w jego pięknych krajobrazach i bogatej historii. To czarujące miasto ma wiele do zaoferowania, ale oto kilka z naszych ulubionych atrakcji: Stare Miasto! Ta część miasta jest popularną atrakcją turystyczną, ponieważ jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Do głównych atrakcji należą Kościół Mariacki, Kościół Bernardyński i Wieża Ratuszowa. Niedaleko stąd znajduje się jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych twierdz w Europie – Zamek. I wreszcie, nie przegap spaceru wzdłuż wałów nadodrzańskich. Zoo w Szczecinie Ogród zoologiczny został otwarty w 1931 roku i zajmuje powierzchnię 40 hektarów. Posiada ponad 800 zwierząt reprezentujących około 100 gatunków, w tym tak rzadkie jak białe tygrysy i żyrafy. Niektóre zwierzęta mogą swobodnie poruszać się po terenie zoo, podczas gdy inne żyją za kratami, które pozwalają zwiedzającym zbliżyć się do nich.

Historia miasta

Szczecin został po raz pierwszy wymieniony w 1065 roku i otrzymał prawa miejskie w 1243 roku przez księcia pomorskiego Barnima I. Miasto zostało spalone podczas wojny trzydziestoletniej i odbudowane w 1664 roku. W 1871 r. w wyniku zjednoczenia Niemiec pod pruskim przywództwem miasto stało się częścią Niemiec. Wojna francusko-pruska (1870-1871) doprowadziła do podziału Niemiec, a po zjednoczeniu w 1871 roku Berlin stał się stolicą nowo powstałego Cesarstwa Niemieckiego, a wiele instytucji rządowych zostało przeniesionych również do Berlina. W 1934 roku Szczecin stał się siedzibą rejencji rządowej, rok później został połączony z okręgiem Hohenzollern.

Katedra Szczecińska

Katedra św. Trójcy w Szczecinie jest jednym z najstarszych i najbardziej interesujących budynków w mieście Szczecin, w Polsce. Zlokalizowana w pobliżu granicy historycznych dzielnic Kłecka i Tynku, została zbudowana w latach 1471-1491. Dzisiejsza katedra jest czwartą z kolei w tym miejscu. Pierwszy kościół został zbudowany przez księcia pomorskiego Swantopolka II w 1127 roku, ale został zniszczony przez mieszkańców w 1262 roku podczas buntu przeciwko biskupstwu. Nowy budynek został wzniesiony kilka metrów na południe od pierwszego i służył jako kościół parafialny do 1621 roku, kiedy to stał się częścią majątku biskupstwa. W tym czasie wybudowano trzeci kościół, który jednak spłonął podczas wielkiego pożaru miasta w 1679 roku

 

Tags
szczecin-miejsca-warte-uwagi

ABOUT THE AUTHOR