Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Niesamowite widoki – czyli piękna Grecja i moc atrakcji

img-responsive

Grecja jest piękna

Grecja to piękne miejsce, wiele osób chciałoby chociaż raz w życiu odwiedzić te urokliwe miejsca. Podróż do Grecji nie musi być droga, a na pewno dostarczy mocy niesamowitych przeżyć i pięknych wspomnień. Jednym z takich miejsc, które z pewnością warto odwiedzić, jest Lindos wzgórze zamkowe akropol z pięknymi widokami.

Wzgórze zamkowe

Lindos to niewielka miejscowość, ale mimo tego warta uwagi. Turyści odwiedzają ją bardzo często, nic w tym dziwnego, ponieważ niepowtarzalny klimat zapewnia moc atrakcji i pozytywnych doznań. Główną atrakcją Lindos jest oczywiście akropol, gdzie możemy podziwiać ruiny świątyni Ateny, która była w latach swojej świetności piękna i okazała. Duch historii jest tutaj obecny, co powoduje, że klimat tego miejsca jest niesamowity. Gratką jest także płaskorzeźba, którą można podziwiać u podnóża schodów, które prowadzą właśnie na Akropol. Wejście na wzgórze nie należy do najłatwiejszych czynności, ale z pewnością trud zrekompensuje piękny widok z góry, dzięki któremu można podziwiać miasteczko i morze z ciekawej perspektywy. Warto również wybrać się w inne ciekawe miejsca, które oferują nam okolice. Muzeum Kościelne jest jednym z takich miejsc. Kolekcja XV – wiecznej polichromii skrada serca wielu turystów z różnych zakątków świata. Gdy zwiedzanie już trochę cię zmęczy, na pewno zainteresuje cię bogata oferta urokliwych kawiarenek, w których można odpocząć, pożywić się i oczywiście wypić coś dobrego. Tawerny i knajpy to także miejsca, które warto umieścić na swojej liście podczas podróży. Lokalne dania i napoje to coś, czego warto spróbować podczas pobytu w Lindos.

Podsumowanie

Jeśli szukasz pięknego, ale jednocześnie niedrogiego miejsca na wakacje – wybierz właśnie Lindos. Miasteczko, choć małe, na pewno zaoferuje ci ciekawe atrakcje. Klimat jest niesamowity, widoki piękne, nie brakuje również miejsc aby spróbować lokalnych dań. Tutaj po prostu nie da się nudzić.

 

Tags
niesamowite-widoki-czyli-piekna-grecja-i-moc-atrakcji

ABOUT THE AUTHOR