Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

img-responsive

Stolica Katalonii, Barcelona, jest absolutnie niesamowita. To jedno z nielicznych miast, które trzeba zobaczyć. To miasto posiada własną tożsamość. Częściowo jest to zasługa pokolenia artystów i architektów z początku XX wieku, takich jak Antoni Gaudí, którego niezapomniane budynki nie przypominają niczego innego.

Jest coś, co zachwyci każdego w Barcelonie. Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia, miasto ma łącznie 20 gwiazdek Michelin, a jeśli chcesz kultury, masz niewyczerpany wybór pięknych budynków i wydarzeń. Dodaj do tego czyste miejskie plaże, światowej klasy życie nocne i mnóstwo wspaniałych zakupów, których nie będziesz wiedział, od czego zacząć. Barcelona co warto zobaczyć za granicą?

Las Ramblas

Nieważne, że wielu miejscowych unika tej sekwencji promenad, która biegnie od Plaça de Catalunya do pomnika Kolumba na nabrzeżu. Jeśli jesteś turystą, to jedna z tych rzeczy, które musisz zrobić.
Latem będziesz w cieniu wysokich platanów i będziesz przedzierać się przez tłumy mijające żywe posągi, ulicznych artystów, sprzedawców ptaków i kwietniki. Od czasu do czasu można poczuć zapach pieczonych gofrów.
Po dotarciu do wody możesz iść dalej wzdłuż, aby odwiedzić centrum handlowe Maremagnum lub akwarium w Barcelonie.

Sagrada Família

Tutaj możesz rozpocząć swoją przygodę z Barceloną i wymarzonymi dziełami Antoniego Gaudiego.
Jego bazylika mniejsza to projekt o niewiarygodnej skali i ambicjach, który wciąż jest ukończony tylko w trzech czwartych, ponad 140 lat po pierwszym zaangażowaniu Gaudiego.
Kiedy jego iglice zostaną ukończone, będzie to najwyższy budynek kościoła na świecie i prawie nie przypomina żadnej struktury religijnej, którą widziałeś w swoim życiu.
Sagrada Família łączy w sobie kilka stylów architektonicznych, w tym kataloński modernizm, secesję i hiszpański późny gotyk, ale arcydzieło Gaudiego przeczy takim definicjom, gdy spojrzysz z otwartymi ustami na sufit nawy.

Casa Batlló

Kolejna z najbardziej przyjaznych pocztówkom kreacji Antoniego Gaudiego, ten apartamentowiec nie został stworzony od podstaw, ale był przebudową przeprowadzoną na przełomie XIX i XX wieku.

Nie musisz odwiedzać Barcelony, aby rozpoznać dach budynku, którego dachówki to łuski wielkiego smoka.
Jak wszystkie jego prace, wnętrze i na zewnątrz Casa Batlló ma tę falującą jakość, z kilkoma prostymi liniami i olśniewającą dbałością o szczegóły.
Weźmy na przykład kominek w kształcie grzyba na szlachetnej podłodze, który niczym przytulna grota została zaprojektowana z myślą o parach na rozgrzewkę zimą.

co-warto-zobaczyc-w-barcelonie

ABOUT THE AUTHOR