Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Najpiękniejsze parki Londynu

img-responsive

Londyn jest największą metropolią w całej Wielkiej Brytanii. To miasto zamieszkuje niemal 9 milionów ludzi. Tereny miejskie są gęsto zaludnione, znajdują się tu ruchliwe ulice, a także atrakcje, do których ustawiają się długie kolejki turystów. Jednak w Londynie znajduje się także wiele parków, zielonych, malowniczych obszarów, które stanowią ciekawą alternatywę na spędzenie ciepłego popołudnia. Oto 5 najpiękniejszych parków w Londynie i informacje o nich!

1. Regent s Park

Regent’s Park to jeden z najpiękniejszych zielonych terenów w Londynie. Znajduje się on pomiędzy londyńskim Ogrodem Zoologicznym, a dzielnicą Westminster. Zajmuje powierzchnię 197 hektarów, na których znajdują się m.in. alejki, infrastruktura wypoczynkowa, stawy oraz kwiatowe, rozległe rabaty. W XVI wieku tereny te stanowiły miejsce polowań, w których uczestniczyli członkowie rodzin królewskich. Dziś Regent’s Park odwiedzany jest przede wszystkim przez osoby aktywne, a także rodziny z dziećmi.

2. Hyde Park

Londyński Hyde Park uznawany jest za angielski odpowiednik Central Parku w Nowym Jorku. Ta ogromna, zielona ostoja zajmuje teren prawie 200 hektarów. Znajduje się tu kilka jezior, z których największym jest zbiornik Serpentine dzielący park na dwie części. Najsłynniejszą zabytkową budowlą w parku jest brama Marble Arch, która wybudowana została w 1827 roku.

3. Battersea Park

Battersea Park znajduje się tuż przy Tamizie i rozciąga się na obszarze 83 hektarów. Przy rzece znajduje się infrastruktura wypoczynkowa: alejki, ławki i miejsca do odpoczynku. W parku nie brakuje atrakcji dla dzieci: znajduje się tu m.in. małe zoo, jeziorko, po którym pływać można łódkami, a także boiska i miejsca do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

4. Park Królowej Elżbiety

Queen Elizabeth Olympic Park to ogromny kompleks rekreacyjny, który powstał w 2012 w ramach inwestycji prowadzonych przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi. Park zajmuje powierzchnię 200 hektarów, a na jego terenie znajduje się ogromny, wielofunkcyjny Stadion Olimpijski, który pomieścić może nawet 80 tysięcy kibiców.

5. Ogrody Kensington

Ogrody Kensington znajdują się w londyńskiej dzielnicy City of Westminster i zajmują powierzchnię 111 hektarów. Na obszarze ogrodów znajduje się zabytkowych budynków, fontann i rzeźb m.in. Pałac Kensington, Pomnik Alberta oraz statua Piotrusia Pana z brązu. Dużą atrakcją tego miejsca jest także zespół dwóch galerii sztuki, w których można podziwiać wspaniałe arcydzieła malarstwa europejskiego.

 

Tags
najpiekniejsze-parki-londynu

ABOUT THE AUTHOR