Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Idealny urlop w Chorwacji

img-responsive

Wakacje w Chorwacji mogą stanowić świetny pomysł na wyjazd pełen słonecznej pogody, licznych atrakcji oraz pięknych wspomnień. Aby jednak udały się jak najlepiej, warto odpowiednio je zaplanować. Często brakuje nam wiedzy kiedy jechać do Chorwacji z małym dzieckiem tak, żeby wyjazd w pełni się udał, nie był męczący i obfitował w dobre wspomnienia.

Idealna pora na wyjazd

Chorwacki klimat jest podobny do naszego zatem lato wypada podobnie jak u nas: lipiec i sierpień czyli wymarzona pora na nasze wakacje. Czy jednak to będzie najlepszy czas na zorganizowanie wyjazdu? Do Chorwacji najlepiej wybrać się tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego – w drugiej połowie czerwca i na początku lipca. Jest wiele powodów dla których warto zaplanować wyjazd przed początkiem sezonu – ceny są wówczas niższe niż w szczycie przypadającym na drugą połowę lipca i sierpień. Przed sezonem jest również znacznie mniej turystów, lokale i plaże nie są przepełnione a popularne atrakcje mniej uczęszczane. Wybierając się w szczycie sezonu musimy liczyć się z tym, że najpopularniejsze kurorty będą wręcz oblegane a ceny znacznie wyższe.
Wyjazd tuż przed sezonem oznacza także przyjemną, letnią pogodę: w drugiej połowie czerwca temperatury nie przekraczają 25 stopni Celsjusza a wieczory są chłodniejsze. Od lipca zaczynają występować upały, które szczególnie dla małych dzieci mogą być męczące. Również dojazd do Chorwacji w szczycie sezonu może być znacznie trudniejszy – na najczęściej wybieranych trasach i przed kurortami turystycznymi często tworzą się wówczas korki.

Atrakcje dla dzieci

Chorwacja może być określana jako “raj dla rodzin z dziećmi” ponieważ znajduje się tutaj wiele atrakcji, które urozmaicą nasz pobyt i uczynią go bardziej atrakcyjnym.
Warto polecić szczególnie kilka: w parku wodnym Istralanda skorzystamy z licznych sztucznych basenów, zjeżdżalni i atrakcji przeznaczonych zarówno dla starszych jak i młodszych dzieci. Najmłodsze dzieci mogą liczyć na bogaty program animacyjny adresowany specjalnie dla nich. Inny godny polecenia park wodny to Aquacolors z licznymi zjeżdżalniami, trampolinami i brodzikami. Na wyspach briońskich zlokalizowany jest park safari, w którym dzieci zobaczą na własne oczy egzotyczne zwierzęta: słonie, lamy czy zebry. Z ciekawych miejsc możemy polecić również rezerwat niedźwiedzi w parku narodowym Velebit a także park jaskiń Grabovac chociaż ten będzie stanowił atrakcje raczej dla starszych dzieci.

 

Tags
idealny-urlop-w-chorwacji

ABOUT THE AUTHOR