Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Aktywne wakacje

img-responsive

Każdy chce swoje wakacje spędzić w komfortowy sposób. Ludzie są wygodni i oczekują, że dostaną wszystko do ręki. Naszym wyobrażeniem jest całodniowe opalanie się na plaży popijając drinka z palemką. Niektórzy jednak decydują się na aktywną formę spędzania urlopu, które działa jak dobre odchudzanie . Zobaczymy więc, jak wygląda taki wypoczynek.

 

Wakacje w górach

Nie zawsze musimy jechać nad morze, aby fajnie spędzić wakacje. Równie ciekawym miejscem mogą być góry. Przede wszystkim jesteśmy niezależni od pogody. Nad wodą musimy mieć pewną i bezdeszczową pogodę, aby cieszyć się urokami wodnych rozrywek. Na górskie wyprawy możemy się wybrać nawet przy niskiej temperaturze lub opadach deszczu. Wiele osób bardzo chwali, czyste górskie powietrze oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Dodatkowo warto zauważyć, że jedno pasmo górskie możemy przejść na wiele sposobów co powoduje, że co rok możemy wracać w to samo miejsce i odkrywać nowe miejsca. Kolejnym plusem takiego sposobu spędzania urlopu jest redukcja naszej masy ciała. Można powiedzieć, że wycieczki górskie działają jak dobre wczasy odchudzające . Dzięki całodniowej wędrówce możemy spalić nawet 1000 kalorii co znacząco pomoże nam zrzucić kilka kilogramów. Oczywiście jeżeli planujemy dopiero pierwszy wyjazd, warto nie się nie forsować. Można przecież wybrać niższe partie gór, które również są urokliwe.

 

Obozy sportowe

Innym ciekawym sposobem na aktywną formę spędzanie wakacji są wyjazdy na obozy sportowe. Najczęściej są to wyjazdy przeznaczone dla osób czynnie uprawiających sport. Jeżeli naszym hobby jest dana dyscyplina sportu to może być to strzał w dziesiątkę. Tak urlop trwa od jednego do dwóch tygodni w czasie którego codziennie spędzamy czas głównie na treningach. Ponadto mamy możliwość spotkać ludzi, którzy mają takie same zainteresowania jak nasze. Rodzi to czasami prawdziwe przyjaźnie na lata. Dużym plusem takiego wyjazdu jest możliwość podniesienia swoich umiejętności oraz konsultacji z profesjonalną ekipą trenerów. Często organizowane są też różnego rodzaju zawody w danej dyscyplinie sportu, gdzie możemy sprawdzić się z innymi, a czasem nawet wygrać atrakcyjne nagrody. Taka forma wyjazdu na pewno zwróci uwagę kolegów i koleżanek w pracy, co może być dla nas powodem do satysfakcji.

 

Podsumowanie

Okazuje się za aktywne wakacje mogą być ciekawszą formą spędzenia urlopu niż standardowe wczasy pod palmą. Przede wszystkim, możemy być dumni, że przekraczamy granice naszej fizycznej wytrzymałości. Dodatkowo jesteśmy w stanie poznać wielu nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach i spędzić z nimi wspaniałe chwile. Innym ważnym aspektem jest możliwość zmniejszenia wagi swojego ciała. Jest to wspaniała okazja do poprawy swojej formy fizycznej oraz wyglądu. Pamiętajmy też że podczas uprawiania sportu generują się w naszym ciele hormony – endorfiny, które odpowiedzialne są za odczucia naszego szczęścia. Im bardziej jesteśmy zmęczeni to paradoksalnie tym bardziej jesteśmy szczęśliwi. Dodatkowo, dla tych zainteresowanych duchowym i fizycznym rozwojem. Joga warsztaty wyjazdowe mogą stanowić idealne połączenie relaksu i aktywnego wypoczynku.

 

aktywne-wakacje

ABOUT THE AUTHOR