Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Spływ kajakowy Drawą – niezapomniane widoki Drawieńskiego Parku Narodowego

img-responsive

Drawa, płynąca malowniczo przez Drawieński Park Narodowy, to jeden z najbardziej urokliwych szlaków kajakowych w Polsce. Rzeka zachwyca nie tylko dziewiczą naturą i bogatą fauną i florą, ale również różnorodnością krajobrazów. Spływ kajakowy Drawą to dobre rozwiązanie na aktywny wypoczynek i odkrywanie uroków tego niezwykłego miejsca.

Co można zobaczyć podczas spływu kajakowego Drawą?

Płynąc kajakiem Drawą, kajakarze mają okazję podziwiać wiele ciekawych i unikatowych miejsc w Drawieńskim Parku Narodowym. Oto tylko niektóre z nich:

Flora i fauna:

Bogate lasy: Drawieński Park Narodowy słynie z rozległych lasów, w których dominują sosny, dęby i buki. W lasach można spotkać wiele gatunków zwierząt, takich jak sarny, dziki, jelenie, lisy i borsuki.
Rzadkie gatunki roślin: Na terenie parku rośnie wiele rzadkich i chronionych gatunków roślin, m.in. bluszcz pospolity, konwalia majowa i paprotka zwyczajna.
Bogactwo ptaków: Drawieński Park Narodowy jest rajem dla miłośników ptaków. Na jego terenie można spotkać ponad 200 gatunków ptaków, m.in. orły bieliki, bociany czarne, czaple siwe i dzięcioły duże.

przenioska spływ kajakowy Drawa

Krajobrazy:

Malownicze doliny rzeczne: Drawa płynie przez malownicze doliny rzeczne, otoczone lasami i wzgórzami.
Jeziora i torfowiska: Na terenie parku znajduje się wiele jezior i torfowisk, które stanowią ostoję dla wielu gatunków zwierząt i roślin.
Wzgórza morenowe: Drawieński Park Narodowy słynie również z morenowych wzgórz, które powstały w wyniku działalności lodowca. Z niektórych wzgórz roztaczają się piękne widoki na całą okolicę.

Zabytki:

Grodziska i osady średniowieczne: Na terenie parku znajdują się liczne grodziska i osady średniowieczne, które są świadectwem bogatej historii tej ziemi.
Kościoły i kapliczki: W niektórych miejscowościach położonych na terenie parku można zobaczyć zabytkowe kościoły i kapliczki.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz podziwiania piękna przyrody, kajakarze mogą również skorzystać z innych atrakcji, takich jak:

Wycieczki rowerowe: Na terenie parku wytyczonych jest wiele szlaków rowerowych, które prowadzą przez najpiękniejsze zakątki parku.
Nordic walking: Nordic walking to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu na łonie natury.
Obserwacja ptaków: Drawieński Park Narodowy to idealne miejsce do obserwacji ptaków. Na terenie parku wytyczonych jest wiele punktów widokowych, z których można obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku.
Spływ kajakowy Drawą to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci. Zapraszamy do odkrywania uroków tego niezwykłego miejsca i podziwiania piękna Drawieńskiego Parku Narodowego!

splyw-kajakowy-drawa-niezapomniane-widoki-drawienskiego-parku-narodowego

ABOUT THE AUTHOR