Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Wszystko o Palma de mallorca

img-responsive

Turyści uwielbiają przylatywać do Hiszpanii. Szczególnie uwielbiają odpoczywać i zwiedzać Majorkę. Jest to naprawdę przepiękna wyspa, która ma w sobie coś magicznego. Może dlatego, że jest tak różnorodna, gdyż zobaczyć tam można piękne piaszczyste plaże jak i kamieniste, świetne do nurkowania. Poza tym te krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Każdy kto tam przybył pierwszy raz, zawsze wraca. Jest co zwiedzać. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić wszystko co wiemy na temat Palma de mallorca.

Z czego słynie Palma de mallorca? Informacje

Na pewno każdy chociaż raz słyszał tą nazwę. Jeśli nie to warto wspomnieć, iż jest to nic innego jak stolica oraz największe miasto Balearów i wyspy Majorka. Warto dodać, iż jest to najczęściej odwiedzane miejsce na świecie. Dlatego też uważana jest za jeden z największych ośrodków turystycznych świata. Jest bardzo ruchliwym miejscem. Ponadto znajduje się tam najpopularniejszy port dla wielkogabarytowych statków wycieczkowych. Jaki jest tu klimat? Oczywiście stolica ta znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, który jest typu śródziemnomorskiego. Czyli lata są bardzo ciepłe, czasami gorące, a zimy bardzo łagodne. Średnia roczna temperatura wynosi tam około 22 stopnie Celsjusza. Dni deszczowych jest tutaj mało, bo tylko około 50. Czyli to idealne miejsce na każdą porę roku. Jednak najlepiej wybrać się w te rejony w lato lub na początku jesieni. To idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną. Dzieci także znajdą dla siebie coś fajnego. Na pewno będą się dobrze bawiły.

To miejsce ma wiele ciekawych atrakcji. Zaliczyć do nich możemy między innymi:

  1. Casco Antiguo – To nic innego jak stare miasto, które warto odwiedzić.
  2. Plaża Playa de Palma – To najpopularniejsza plaża w tym mieście.
  3. Katedra La Seu – Jest to jedna z trzech największych świątyń gotyckich, które znajdują się w Europie. Jest ogromna, gdyż ma aż 44 metry wysokości.
  4. Palma Aquarium – To miejsce idealne jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To akwarium, które zostało otwarte w 2007 roku. Można znaleźć tutaj ponad 700 gatunków zwierząt, w tym rekiny i koralowce.
  5. Marineland Mallorca- To nic innego jak tak zwany ogród zoologiczny, w którym zamieszkują różne zwierzęta morskie typu delfin czy lwy morskie.
  6. Pałac Królewski Almudaina- Uznawany za najstarszy z Pałaców, który znajduje się na Półwyspie Iberyjskim. Został wzniesiony w 1281 roku, jednak dzisiaj służy jako letnia rezydencja Hiszpańskiej Rodziny Królewskiej.
  7. Ogrody Jardines de S’Hort del Rei – To piękne ogrody znajdujące się poza murami Pałacu.
  8. Lonja de Mallorca (Stara Giełda) – To piękna gotycka giełda pochodząca z XV wieku.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż to miejsce jest warte zobaczenia. Ma w sobie bogatą historię i piękne krajobrazy, które zapadną długo w pamięci.

 

Tags
wszystko-o-palma-de-mallorca

ABOUT THE AUTHOR