Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Kolonie a choroby i alergie

img-responsive

Twoje dziecko jest chore lub cierpi na alergię?

Twoje dziecko bardzo chce wyjechać jak inne dzieci na kolonie i przeżyć tę największą w swoim małoletnim życiu przygodę, ale cierpi na przewlekłą chorobę lub jest uczulone na coś. Boisz się powierzyć je w ręce kogoś praktycznie obcego? Alergia, astma, padaczka, czy cukrzyca to nierzadko spotykane choroby u małych dzieci.

Powodują one strach rodziców przed wysłaniem dzieci poza obszar ich bezpiecznej opieki. Obawa dotyczy między innymi właściwej diety, odpowiedniego i regularnego podawania leków, czy czasem okrutną reakcję rówieśników na chorobę latorośli. Czasem jest to realny i uzasadniony lęk, a niekiedy tylko nadmierna troska o malucha.

Dzieci bywają bardziej odpowiedzialne niż nam się wydaje

Okazuje się bowiem, iż dzieci w wieku 8 – 10 lat potrafią same określić zbliżający się problem z duszności, poza tym same przypominają o przyjęciu dawki leku. Nie jest to oczywiście normą, dlatego zanim wciśniemy nasze dziecko w tego typu ramki, warto lepiej poznać jego zachowanie w tej kwestii.

Dzieci cierpiące na tego typu choroby często czują się wyalienowane, nie mogąc korzystać z takiej samowoli jak ich rówieśnicy. Obniża to ich poczucie własnej wartości i zasmuca. A przecież towarzystwo nowych znajomych, brak izolacji znacznie poprawi ich nastrój i samopoczucie, jednocześnie na chwilę oddalając widmo choroby.

Kolonie odpowiednie dla każdego dziecka

Dzieci w tym wieku, cierpiące na wymienione powyżej w tekście przewlekłe choroby, mogą uczestniczyć w wyjazdach organizowanych przez https://www.all4you.edu.pl/ , jednak pod warunkiem, że choroba jest ustabilizowana, a dziecko jest odpowiedzialne na tyle, żeby wiedzieć kiedy jakie leki ma zażyć, być uwrażliwionym na zbliżające się, niepokojące objawy, a do tego doskonale rozumieć swoją chorobę.

Warto też odpowiednio dobrać lokalizację obozu, czy kolonii, a także program wyjazdu. Zbyt intensywny może nie nadawać się dla chorego dziecka, chyba że intensywność dotyczy bezpiecznych dla niego aktywności, na przykład malowania martwej natury, czy uczenia się języków obcych.

Tags
kolonie-a-choroby-i-alergie

ABOUT THE AUTHOR