Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Wycieczki z oferty last minute

img-responsive

Każdego roku tysiące turystów podejmując decyzję o wakacyjnym wyjeździe decyduje się na skorzystanie z oferty typu last minute. Główną przyczyną takiego postępowania jest na pewno atrakcyjna cena, która w zależności od różnych czynników może być niższa nawet o kilkadziesiąt procent od standardowej ceny katalogowej. W tym artykule chciałbym w kilku zdaniach wyjaśnić czym są wycieczki last minute, a także przedstawić ich główne wady oraz zalety.

Zdarza się, że termin rozpoczęcia danej wycieczki upływa za kilka dni, a biuro podróży nadal nie sprzedało wszystkich miejsc które zarezerwowało w hotelu oraz w samolocie. W związku z tym, aby nie ponosić kosztów i zarobić przynajmniej część z planowanej początkowo kwoty, organizator podejmuje decyzję o obniżeniu ceny. Właśnie w takim przypadku oferta określana jest jako last minute – czyli sprzedawana na ostatnią chwilę.
Największą zaletą tego typu wakacji jest oczywiście fakt, że otrzymujemy pełnowartościową wycieczkę w atrakcyjnej cenie. Z drugiej strony wymaga to od nas szybkiego przygotowania się do wyjazdu, na co niestety nie każdy może sobie pozwolić, chociażby z uwagi na obowiązki zawodowe czy rodzinne. Warto również zaznaczyć, że planując wyjazd w większej grupie na pewno liczba ofert last minute spełniających nasze oczekiwania będzie mocno okrojona, ponieważ rzadko zdarza się aby w jakimś hotelu pozostała większa liczba wolnych miejsc – zazwyczaj jest ich zaledwie kilka. W szczycie sezonu wakacyjnego zarezerwowanie wycieczki last minute dla większej grupy przyjaciół lub licznej rodziny może stwarzać problemy. Osoby które lubią wcześniej dokładnie zaplanować swój wakacyjny wyjazd, na przykład poprzez stworzenie listy atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia mogą być rozczarowane jeśli okaże się, że kierunek który wybrali nie jest objęty ofertą last minute w interesującym ich terminie.
Wycieczki z oferty last minute to z pewnością atrakcyjny sposób na podróżowanie, zwłaszcza pod względem finansowym, jednak warto zastanowić się czy odpowiada on naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Tags
wycieczki-z-oferty-last-minute

ABOUT THE AUTHOR