Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Jak zwiedzać pałace?

img-responsive

W Polsce istnieje duża liczba pięknie zachowanych, barokowych pałaców. Jednym z nich jest położony niedaleko Wrocławia pałac von reichenbach, którego budowa została ukończona w roku 1740. Nie tak dawno temu, bowiem w 2013 roku, pałac przeszedł gruntowny remont i obecnie jest gotowy na przyjmowanie turystów. Najbardziej została wyremontowana zachodnia część budynku, wraz z okazałą, zachodnią bramą. Remontu podjęła się lokalna gmina, korzystając przy tym ze środków finansowych z Unii Europejskiej.

Pozostałe pałace barokowe w Polsce

Inne słynne barokowe pałace znajdziemy na terenie województwa małopolskiego, opolskiego oraz wielkopolskiego. We większości przypadków architektura barokowa jest architekturą sakralną. Pałace i dworki są o wiele rzadziej spotykane niż kościoły i występujące obok nich budynki zakrystii. W Polsce najczęściej spotykamy średniowieczne zamki, których nie brak zwłaszcza na południu kraju. Dlatego każdy barokowy pałac jest objęty programem ochrony zabytków.

Zwiedzanie pałaców – na co zwrócić uwagę?

Zwiedzając pałac dobrze jest wynająć przewodnika, albo chociaż zakupić przewodnik w formie papierowej. Jeśli nie znasz się na architekturze, nie będziesz w stanie samodzielnie wypatrzeć wszystkich niuansów tej okazałej zabudowy. Warto jest zwiedzać powoli, aby móc jak najwięcej dowiedzieć się o danym obiekcie. Inaczej zwiedzanie może być nudne i mało atrakcyjne, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Dobry przewodnik jest w stanie zainteresować najmłodszych fascynującymi historiami i legendami, jakie mogą być połączone z życiem w pałacu.

Przygotowując się na zwiedzanie, bez względu na porę roku, zabierz ze sobą wygodne ubranie. Inaczej wycieczka szybko może zmienić się w utrapienie i tym samym zepsuć cały urlop. Spakuj także zapas jedzenia i wody, aby głód czy pragnienie nie zepsuły ci nadchodzącej wycieczki. Osobiście polecam także wyłączyć telefon komórkowy, aby móc w pełni skupić się na zwiedzaniu. Zdjęcia można robić aparatem i dopiero później wrzucić je do sieci.

Tags
jak-zwiedzac-palace

ABOUT THE AUTHOR