Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Jak utrwalić wspomnienia z urlopu?

img-responsive

Już niedługo zaczniemy wszyscy myśleć o swoich urlopach. Każdy z nas będzie starał się spędzić ten czas w najlepszy możliwy sposób. Po powrocie zostaną nam tyko wspomnienia i warto je utrwalić, aby móc wrócić to tych szczęśliwych chwil jakimi są wakacje . Poniżej kilka sposobów jak można to zrobić.

Wspomnienia za pomocą multimediów

Nasze wczasy , możemy zapamiętać za pomocą zdjęć i filmów. Dzisiaj zdjęcia są chyba najbardziej popularne szczególnie dlatego, że każdy posiada aparat fotograficzny w swoim telefonie, który zawsze mamy przy sobie. Z roku na rok nasze telefony są coraz lepsze szczególnie pod katem jakości wykonywanych zdjęć. Dodatkowo robienie fotek jest bardzo proste i każdy może je robić z lepszym lub gorszym skutkiem. Ciekawym rozwiązaniem są też liczne akcesoria, które mogą nam urozmaicić robienie zdjęć. Ostatnio bardzo popularne są kije do robienie fotek typu „selfie”. Dzięki temu sami możemy sobie robić zdjęcia na dowolnym tle. Można je później udostępnić na portalach społecznościowych albo wymieniać ze znajomymi.

Równie popularne są filmy z wakacji. Możemy do ich robienia również wykorzystać nasz telefon. Jakość oraz długość filmu będą jednak czasami niezadawalające. Pod tym kątem dużo lepszym rozwiązaniem jest nagrywanie filmów bardziej profesjonalną kamerą. Będzie to na pewno najbardziej trwała i cenna pamiątka z wakacji . Film nagrywa emocje człowieka oraz mamy dostęp do dźwięku, który często ma kluczowe znaczenie. Z gotowych kilku filmów możemy też przy odrobinie umiejętności stworzyć jeden większy film, który zebrać w całość całe nasze wczasy .

Wspomnienia za pomocą pamiątek fizycznych

Jeszcze kilka lat temu kupowanie pamiątek było obowiązkowym punktem każdych wakacji. Od momentu wprowadzenia na rynek multimedialnych telefonów komórkowych ich znaczenie spadło. Fizyczna pamiątka przecież zajmuje dodatkowe miejsce, a po kilku latach może się znudzić. Nie ma już miejsca na kolejny magnes na lodówce albo kufel od piwa na półce w kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest więc kupowanie pamiątek żywieniowych. Jeżeli podróżujemy do krajów, gdzie jedzenie jest jednym z głównych atrakcji możemy jako pamiątkę przywieźć na przykład charakterystyczną dla danego kraju przyprawę. Kiedy będziemy robić obiad w domu możemy dodać zakupiony specyfik i nasze wspomnienia mogą powrócić w mgnieniu oka. Jeżeli chcemy być jeszcze bardziej kreatywni możemy zakupić nasiona i sami wyhodować na przykład paprykę.

Podsumowanie

Jak widać można na wiele sposobów zachować wspomnienia z wakacji. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie multimedialnych sposobów zapisu swoich wrażeń oraz zakup pamiątek, które później możemy wykorzystać podczas gotowania. Przy odrobinie dobrych chęci możemy stworzyć ciekawy pokaz slajdów lub skleić ciekawy film z naszego wyjazdu i zaprosić znajomych do wspólnego oglądania. W czasie seansu gości możemy poczęstować kulinarnym specjałem, kraju gdzie byliśmy i doprawić go przywiezioną pamiątką – przyprawą.

jak-utrwalic-wspomnienia-z-urlopu

ABOUT THE AUTHOR