Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Co zwiedzić z dzieckiem w Miliczu?

img-responsive

Wspólne wyprawy z dzieckiem mają swój niepowtarzalny urok. Pozwalają aktywnie spędzać czas z najbliższymi. Dodatkowo to wspaniała okazja do poznawania Polski i jej malowniczych miejsc. Jeśli zastanawiasz się czy w okolice Milicza z dzieckiem warto jechać, ten wpis jest dla Ciebie.

“Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to stare powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić razem z dzieckiem. Jednym z nich jest Milicz, czyli małe miasteczko w województwie dolnośląskim. Milicz leży wśród słynnych już Stawów Milickich w magicznej Dolinie Baryczy, które wzięły nazwę właśnie od tego miasta. Znajduje się tu największy w Europie zespół stawów hodowlanych.

Co zwiedzić w okolicach Milicza?

Milicz to miejsce, które warto odwiedzić podczas zwiedzania magicznej Doliny Baryczy. Na uwagę zasługuje Pałac w Miliczu. Pochodząca z XVIII wieku budowla w stylu klasycystycznym jest otoczona pięknym parkiem w stylu angielskim. Warto również zobaczyć ruiny zamków książąt oleśnickich. Miłośnikom aktywnego wypoczynku na rowerach, do gustu przypadnie ścieżka rowerowa Trasą Dawnej Kolejki Wąskotorowej. Liczy sobie 20 kilometrów, więc idealnie nada się dla amatorów i rodzin z dziećmi. Podczas wycieczki rowerowej warto skorzystać z atrakcji znajdujących się na trasie, np. plenerowe akwarium z żywymi rybami hodowanymi w miejscowych stawach, słynnych w całej Polsce. Warto też zajrzeć do Ceglanego Domu, gdzie czekają między innymi alpaki.

Wybierając się w okolice Milicza z dzieckiem warto odwiedzić Dolinę Baryczy. Jest to piękny region leżący na granicy województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, który zagwarantuje Ci wypoczynek na łonie natury. Zielone tereny są doskonałe na spacery wśród fauny i flory. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć z dzieckiem. Dodatkowo w Dolinie można oddawać się różnym aktywnościom, takim jak jazda na rowerze czy pływanie kajakiem. W Dolinie można odwiedzić bardzo ciekawe atrakcje. Wśród nich na uwagę zasługują: grób szwedzkiego generała, ostoja konika polskiego, najstarszy w rejonie młyn koźlak, parkowa wąskotorówka oraz ulica stodół. W Dolinie Baryczy znajduje się szlak karpia. Można znaleźć aż 30 kolorowych karpii, które ulokowane są w ciekawych turystycznie miejscach.

Będąc w Miliczu, warto również odwiedzić Muzeum Bombek. Można tu zobaczyć, jak produkuje się bombki, a następnie jak są zdobione. Stąd wysyła się bombki na cały świat. To ciekawa wizyta, zwłaszcza dla dzieci, które będą oczarowane procesem produkcji.

 

Tags
co-zwiedzic-z-dzieckiem-w-miliczu

ABOUT THE AUTHOR