Breaking News
 |  | 

Turystyka i wypoczynek

Ameryka Północna

img-responsive

Stany Zjednoczone i Kanada to jeden z najciekawszych i niewątpliwie bardzo popularny punkt, który chciało by zobaczyć wielu Europejczyków. Celem takiej podróży nie muszą być jedynie wielkie miasta, które znamy z filmów czy seriali ale też klimat oraz ta specyficzna kultura Ameryki Północnej. Wydaje mi się jednak, że wyjazd do ośrodka wypoczynkowego na Florydzie czy możliwość zwiedzenia Nowego Jorku jest przeżyciem nie do zapomnienia. Amerykanie jak wszystkim nam wiadomo mają zupełnie inny styl bycia niż Europejczycy a co za tym idzie przebywanie w Ameryce nie da nam tylko wrażeń wizualnych ale również te duchowe, które bezsprzecznie są ważniejsze.

Co warto zobaczyć będąc w USA? Punktem koniecznym powinien być Wielki Kanion i Dolina Śmierci, gdzie chciałabym kiedyś dotrzeć. Jakiś czas temu stało się to bowiem moim małym marzeniem. Las Vegas, wspomniany wcześniej Nowy Jork, Manhattan, California czy Floryda również powinny znaleźć się na liście ważnych miejsc, które warto zobaczyć w USA. Jeśli chodzi o Alaskę i Kanadę to zespół kanału Busem Przez świat stworzył listę 10 najpiękniejszych miejsc, na której znajdują się między innymi miasteczko Homer, gdzie domy budowa ne są wysokich palach i Alaska Highway – długa wiodąca przez malownicze rejony i klimatyczne miasteczka droga, która liczy ponad 2000 km.

Południowa część Ameryki Północnej to przede wszystkim Meksyk, który w 2017 roku odwiedziło ok 21 milionów turystów. Wulkany, uzdrowiska wodne i wiele zabytków a w dodatku niesamowity klimat i zupełnie inna kultura czeka na turystów. Szczególnie warto zobaczyć Tenochititlan i Guadalajre. Pozostałe kraje południowej części Ameryku Północnej nie są tak chętnie i masowo odwiedzane przez turystów. Jednak tamtejsze wyspy z wodami bogatymi w rafy koralowe są miejscem ukochanym przez nurków i fanów morskiego świata. Panama a konkretnie miasto Portobelo to najstarsze hiszpańskie miasto, które przez nie tylko swoje położenie ale i ufortyfikowanie jest warte zobaczenia.

Wybierając się na drugą półkulę warto jednak dużo poczytać i wybrać miejsce, które najlepiej odpowie naszym upodobaniom. Pomagają w tym blogi i videoblogi takie jak wspomniany kanał na popularnym serwisie – Busem przez Świat.

Tags
ameryka-polnocna

ABOUT THE AUTHOR