Podstawowe wyposażenie pokoju hotelowego

Hotele SPA i zwyczajne mogą oferować zarówno bardzo luksusowe pokoje, jak i zawierające tylko podstawowe, niezbędne wyposażenie. Ostatecznie ich wygląd zależy zarówno od tego ile hotel ma gwiazdek, jak i od rodzaju pokoju który rezerwujemy.

Jeśli chodzi o standardowe wyposażenie pokoju hotelowego to powinno znajdować się w nim łóżko, stolik nocny z lampką, szafka koło łóżka, szafa na ubrania, większy stolik z krzesłami, lustro, wieszak na płaszcze i kurtki. Dodatkowo pokój może być wyposażony w telewizor, radio czy telefon. Czasami do dyspozycji gości jest także żelazko i deska do prasowania. W łazience można spodziewać się ręczników oraz mydełek. W hotelach o wyższym standardzie powinna być tam również suszarka do włosów oraz dodatkowe kosmetyki. Bardzo podobnie wyposażone są pokoje rodzinne, ale wszystkiego jest więcej lub ma większe rozmiary. Jeśli chodzi o samo łóżko to pojedyncze ma rozmiary 90 x 190 lub 90 x 200 cm. Natomiast podwójne 140 x 190 lub 140 x 200 cm. Łóżka rodzinne to queen size – 153-160 x 203 cm lub king size 198 – 200 x 203-210 cm.

Najdroższe w każdym hotelu są apartamenty. Rozumie się przez to albo bardzo luksusowy pokój, albo pokój z aneksem kuchennym. W jego wyposażeniu znajdują się wszelkie możliwe udogodnienia z żelazkiem, suszarką i wagą włącznie. Aneks kuchenny wyposażony jest w niezbędne naczynia i sztućce. Można tam więc przygotowywać posiłki. Większe apartamenty zawierają dwa osobne pomieszczenia, na przykład dla dorosłych i dla dzieci. Warto pamiętać o tym, że jeśli przyjmuje się gości w swoim pokoju hotelowym to bierze się odpowiedzialność za całe wyposażenie. Zgodnie z regulaminem hotelowym osoba, która dokonuje meldunku odpowiada też za rzeczy, które znajdują się w wynajmowanym pokoju. Oczywiście nie można więc zabierać stamtąd podczas wyprowadzki ręczników, mydełek, nie mówiąc już o jakimkolwiek sprzęcie. Z pewnością przebywanie w hotelach charakteryzujących się wysokim standardem to duża przyjemność. Nie każdego jednak na to stać, bo ceny w takich obiektach są naprawdę wysokie, nawet jeśli chodzi o zupełnie standardowe pokoje. Można jednak szukać okazji i promocji.