Jak zachować się w hotelu SPA?

Różne hotele przyciągają gości rozmaitymi udogodnieniami i atrakcjami. Jeden z przykładów to zatrudnianie konsjerża, które staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Natomiast już od dłuższego czasu dużą popularnością i uznaniem gości cieszą się hotele SPA.

Oczywiście wyjazd do ośrodka SPA to przede wszystkim przyjemność i relaks, jednak pierwszy wyjazd do takiego miejsca może się też wiązać z pewnym stresem. W jaki sposób właściwie należy się tam zachowywać, co trzeba przy sobie mieć i o co zadbać jeszcze przed wyjazdem? Na pewno trzeba zacząć od rezerwacji pokoju hotelowego. Kolejna ważna rzecz to zapoznanie się z ofertą SPA oraz dopytanie o wszystko, co nas interesuje przez telefon lub drogą mailową. Bardzo często na stronie internetowej hotelu lub w odpowiednim folderze można znaleźć informację co należy zabrać ze sobą, aby cieszyć się wszelkimi propozycjami oferowanymi w SPA. Jeśli jednak nie znajdziemy takiej informacji to trzeba dopytać przede wszystkim o szlafrok, ręczniki, klapki, bieliznę do zabiegów. Swoją drogą niektórzy i tak wolą zabrać je ze sobą z domu niż korzystać z rzeczy udostępnianych przez hotel.

Wyjeżdżając do hotelu SPA pakujemy przede wszystkim wygodną odzież i obuwie sportowe. Przyda się też strój kąpielowy. W końcu większość czasu spędza się tam na zabiegach relaksacyjnych i pielęgnacyjnych, na basenie, w jacuzzi itp. Jednak po całym dniu tego typu przyjemności wiele osób wybiera się na miłą kolację do hotelowej restauracji. Warto wtedy założyć coś trochę bardziej eleganckiego. Jeśli chodzi o korzystanie z zabiegów i zajęć zazwyczaj trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji. W razie czego można też zamówić wizytę u dermatologa czy kosmetologa. Należy też od razu zasięgnąć dokładnych informacji jak się przygotować do korzystania z zabiegów. Zapewne najważniejsze zasady to rezygnacja z depilacji i golenia na jakiś czas przed zabiegami, zrezygnowanie z ciężkostrawnych posiłków i alkoholu, picie dużych ilości wody. Kiedy już znajdujemy się w samym SPA to mamy na sobie szlafrok i klapki, ewentualnie jednorazową bieliznę. Powinna tu panować spokojna i miła atmosfera. Dlatego nie należy głośno rozmawiać, ani używać telefonów komórkowych. Przed zabiegami i zajęciami można liczyć na dokładną informacje o ich przebiegu.